Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

V pustnem tednu so v vrtcu potekale pustne dejavnosti. Potekale  so skozi različne aktivnosti kot so: izdelovanje pustne dekoracije, pustnih mask, prepevanje pustnih pesmic in ob tem smo se naučili pesmico Maškare. Imeli smo obogatitveni dan ob peki flancatov skupaj s predsednico in članicami društva kmetic Ajda. Tisti dan je dišalo po vseh prostorih vrtca. S to okusno sladico so se otroci z veseljem posladkali pred in po kosilu. Domov pa so odnesli recept o postopku izdelave flancatov in morda je zadišalo tudi v katerem domu. Na pustni torek  so otroci od doma prihajali našemljeni v čudovite pustne maske in spoznavali, da je pustni čas čas zabave, veselja, humorja in sladkanja s krofi. Naš vrtec pa je  ravno na pustni torek obiskala skupina kurentov. Kurente  je najprej sprejela in pozdravila ravnateljica Sonja Švajger v družbi župana Petra Misja, nato pa so se odpravili na igrišče vrtca in v svojih popolnih opravah zaplesali seveda ob bučnem zvonjenju. Čez nekaj časa pa so sneli maske in zaplesali še brez njih.  Med  plesom so bili zelo živahni vragci in bič je naznanjal svoj zvok. Tako so kurenti s svojim poskakovanjem povzročili glasen trušč in iz našega kraja odganjali zimo in zlo, vanj pa klicali pomlad in dobro letino. Otroci so pustno dogajanje zelo spremljali, jih gledali, se z njimi pogovarjali in najbolj zanimivo je bilo seveda potipati kostum in se z njimi fotografirati. Posebnost je bila, da je iz vsake skupine en otrok podaril kurentu poslikan robec, katerega si je obesil na ježevko. Ob tem so otroci z vzgojiteljicami zapeli kurentom pustno pesmico ”Od hiše do hiše” in s tem je sledil odhod kurentov. Otroci so si jih lahko ogledali, se z njimi pogovarjali in fotografirali. Najbolj zanimivo je bilo seveda potipati kostum in podariti robček. Kot se po stari šegi spodobi, so maškare odšle v pustno povorko in obiskale prebivalce doma upokojencev ter jim pričarale pravo pustno vzdušje in jim tako popestrile dan. Tako je pustni čas z ustvarjalnostjo,  z razigranostjo in z obilico dobre volje uspel pregnati zimo in priklicati pomlad.

Besedilo: Anica Kajba
Foto: Urška Sovinc, Branka Izda, Sanja Kladnik, Polonca Šeligo, Nuša Jug, Katja Lipošek

(Skupno 927 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost