Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

V letošnjem letu smo se v oddelku 7 priključili UNICEF-ovem projektu Punčka iz cunj. Temeljni namen projekta je zbiranje sredstev za UNICEF-ov program cepljenja otrok v državah v razvoju proti šestim nalezljivim otroškim boleznim. Punčke, ki jih izdelamo, dobijo svoj dnevnik in začnejo potovanje med otroki v skupini. Otroci in njihovi starši v dnevnik zapisujejo dogodivščine in prigode malčkov, ki jih doživljajo s punčko. V našem oddelku je nastala punčka, ki smo jo skupaj poimenovali Rožica. Naši najmlajši otroci so Rožico vzljubili, saj se je vključevala v našo igro, večkrat je z nami sedla tudi za mizo in hodila na sprehode. Žal pa so nastale izredne razmere zaustavile potovanje Rožice s dnevnikom po vseh domovih otrok. Nam pa je kljub temu otrokom uspelo ustvariti lepe spomine in pozitivne izkušnje s vključitvijo v izbran projekt. Rožico z dnevnikom smo ob koncu vrtčevskega leta poslali na UNICEF Slovenija, kjer so pripravili virtualno razstavo.

Na naslednji spletni strani si lahko ogledate razstavo izdelanih Punčk iz cunj za posvojitev, med katerimi je tudi naša Rožica: https://punckeizcunj.unicef.si/

Besedilo: Mateja Mraz

Foto: Mateja Mraz in Suzana Ratajc

(Skupno 449 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost