Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

Pomlad je res krasna! Takrat vse ozeleni, sonce nas ogreje s toplimi žarki in travnike odene v čudovite barve… to je čas, ko mame praznujejo. Mama je prva oseba, s katero otrok vstopi v odnos. Ni močnejše vezi na svetu kot je posebna vez med mamo in otrokom, ki traja vse življenje. Mama je beseda, ki čudovito zveni iz otroških ust, je beseda, ob kateri ji srce zaigra, je beseda, ki jo rada sliši vsaka mama, je beseda, ki gane vsako materinsko srce. 25. marec je Materinski dan, ko se poklonimo osebi zaradi katere sploh hodimo, kuhamo, jemo in spimo. Mama. Je najlepša beseda na svetu. Mama. Je oseba, ki nam je dala življenje in za katero so otroci cel svet. Mama. Nežne roke, ki zmorejo vse, topel objem, pogled, ki miri ali pa svari pred neumnostmi. Mama. Najzvestejše in najbolj občutljivo srce in ljubezen v njem, ki nikoli ne ugasne. Velikokrat ne vemo, ali pa kar ne znamo najti pravih besed, kako bi mami povedali vsa naša čustva, se ji zahvalili za vse dobro, kar je storila za nas in ji povedali kaj nam pomeni in kako jo imamo radi. Mama, HVALA, ker si!

MAMICA
 (Milena Holc)

Mamica moja, rad te imam,
tebe nikoli nikomur ne dam.
Stisnem se k tebi, poljubček ti dam,
ker te na svetu najraje imam.

 

Vabimo vas tudi k ogledu videoposnetka – učenci, učitelji in vzgojitelji smo pripravili šopek glasbe, pesmi, plesa in voščil v malce drugačni, virtualni prireditvi, ki si jo lahko ogledate na spodnji povezavi:
https://video.arnes.si/watch/wjd0bnvjymn1

Pripravili:
Anica Kajba, Sanja Kladnik
Foto. Violeta Ilić

 

(Skupno 861 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost