Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

V 2. skupini Vrtca Podčetrtek, oddelki v Podčetrtku, smo v letošnjem šol. letu sodelovali v projektu Turizem in vrtec na temo Z igro do prvih turističnih korakov. Rdeča nit letošnjega projekta je bila tema FESTIVAL NAJ BO. S projektom smo spoznavali značilnosti svojega kraja ter pomembne turistične objekte. S pomočjo knjig, fotografij in pogovorom smo spoznavali zgodovino Podčetrtka ter izvor imena kraja. V igralnici smo si v jesenskih mesecih izdelali tržnico, ki smo jo poimenovali Tržnica Podčetrtek, odpravili pa smo se tudi na grad Podčetrtek in si pod gradom uredili »tržnico z naravnim materialom«. To nas je spodbudilo k utrjevanju poimenovanja kraja, omenjeno pa smo utrjevali z risanjem risbic (nad tržnico narisani grad). Ob različnih priložnostih smo se družili z gospodom županom Petrom Misjo (tradicionalni slovenski zajtrk, dobrodelni koncert otroci otrokom, praznični dnevi v mesecu decembru-druženje ob spremljavi glasbe gospoda župana Petra Misje) in na sprehodih utrjevali simbole kraja (zastava, grb, različne stavbe…). V četrtek, 11. 6. 2020, pa smo izvedli zaključno prireditev s simbolno igro Festival Zdravja in Veselja, na kateri smo na »tržnicah« predstavljali značilnosti turističnih objektov. Načrtovana prireditev s starši pa je bila, zaradi preventivnih ukrepov s področja preprečevanja širjenja korona virusa, žal odpovedana.

 

Foto: Branka Izda, Teodora Sovič

(Skupno 139 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost