Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

Zgodba o majhnem piščančku Piku, ki se je komaj izvalil iz lupine in šel na pot, da poišče svojo  mamo. Na poti pa sreča štiri osnovna čustva: jezo, strah, žalost in veselje.  Tako je spoznal le čustva, mame pa še ne. Na koncu le najde svojo veselo  mamo  in domov vzameta veselje. Vsa ta čustva se prepletajo tudi v odnosu med otrokom in mamico oziroma starši. Ob ogledu  lutkovne predstave želimo otrokom približati njim težje razumljiv pojem, čustva. Spoznali bodo, kaj so čustva, kaj pomeni, da je nekdo žalosten, vesel, prestrašen ali jezen. S tem želimo, da otroci spoznajo, da so vsa ta čustva del nas, da je prav, da vse to občutimo in da jih pokažemo ter svojih čustev ne skrivamo. Upava, da vas bo zgodbica navdušila in da si boste večkrat zapeli pesmico o piščančku Piku, ki vam jo prilagava.

PIŠČANČEK PIK

JAZ SEM PIŠČANČEK PIK, PIK, PIK.

MAMICO IŠČEM, KJE JE TA HIP,

KDO MI POMAGA ISKATI JO.

MOJO PRELJUBO ZLATO MAMICO.

MOJO PRELJUBO ZLATO MAMICO.

 

NAŠLI SMO MAMICO, BILA JE DALEČ STRAN.

SREČALI SMO ČUSTVA, POMAGALA SO NAM.

HVALA ZA POMOČ, SEDAJ PA LAHKO NOČ!

HVALA ZA POMOČ, SEDAJ PA LAHKO NOČ!

 

Pripravili Anica Kajba in Barbara Guzej

Snemanje: Tanja Osojnik

(Skupno 1.025 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost