Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si
KULTURNI TEDEN V VRTCU PODČETRTEK

»Živel je en pesnik, je fige delil,
pesmi je pisal, se v Vrbi rodil«.

Kultura je način življenja, katero se, tudi v vrtcu Podčetrtek z oddelki v Pristavi Pri Mestinju, trudimo deliti med otroke. Letos so nam v okviru kulturnega tedna skupne trenutke v vrtcu pričarali prav posebni gostje. V ponedeljek so naš vsak dan popestrili učenci glasbene šole Rogaška Slatina in sicer v Podčetrtku Kaja Erlih na prečni flavti in Linda Anderlič na klaviaturah, v Pristavi pri Mestinju pa dan kasneje Iris Knežević na prečni flavti in Rok Zdolšek na kitari. Njihovi spretni prstki, ki so zaigrali nekaj skladb in pesmi, so privabili k poslušanju marsikaterega otroka.
Kulturni teden pa ne bi bil kulturni brez Franceta Prešerna. Le kdo ne pozna Urške in Povodnega moža? Le-tega, nam je dan pred kulturnim praznikom doživeto prebrala ga. ravnateljica Sonja Švajger. Po prebrani baladi, se je zaslišala tudi slovenska himna, po kateri smo se v duhu miru poslovili od skupnega druženja.

Prispevek pripravili vzgojiteljici:
Meta Hostnik in Mirjam Kampuš

Foto: Tanja Osojnik in Karmen Fric

(Skupno 131 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost