Pomlad je čas, ko se narava prebuja in s tem raziskovanje v naravnem okolju. Otroci lahko raziskujejo tudi z vrtnarjenjem.  Pri tem si pridobivajo delovne navade, se seznanijo z znanjem o delu na gredici in vrtu ter usvajajo nove pojme. Ob tem spoznavajo kaj vse potrebuje rastlina za rast.

Pripravite semena in sadike, lopatke, potrebno zemljo, zalivalko ter gredico, za kar lahko uporabite kakršenkoli zaboj, ki ga lahko predhodno tudi skupaj okrasite. Pripravite označbe z imeni ali risbo novih pridelkov. Ko skupaj posadite ali posejete rastlino, jo opazujte kako raste, se pogovarjajte in poskrbite za zalivanje ter se veselite pridelkov. Motivacijo in interes otroci pridobivajo že s prvimi kalitvami semen.

Pripravila in fotografirala: Mateja Mraz