Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

V četrtek, 25. aprila 2019, smo se prvi dve skupini oddelkov v Podčetrtku in prvi oddelek v Pristavi pri Mestinju odpravili na letališče Edvarda Rusjana Maribor. Izlet ni bil kar tako, saj smo se na pot odpravili z dvonadstropnim avtobusom. Pot smo si krajšali s prepevanjem, pogovori in opazovanjem krajev skozi katere smo se peljali.

Letališče so leta 2008 poimenovali po Edvardu Rusjanu, pionirju slovenskega letenja. Ogledali smo si notranje prostore letališča, opazovali letališče z razgledne ploščadi, ogledali demonstracijo priprave in natančnega pregleda prtljage, dvokrilno letalo EDA I, vzlet helikopterja, gasilsko vozilo in še mnogo drugega. Zahvaljujemo se  gospodu policistu Marku Krču, ki nam je organiziral obisk letališča in nas spremljal, ter gospodu Tonetu Polutniku ki nam je razkazal letališče.

foto: Urška Sovinc

(Skupno 137 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost