Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

Praznični december je zelo pester mesec, poln pričakovanj, ki smo jih  v vrtcu Podčetrtek pripravile strokovne delavke. Otrokom smo želele ustvariti posebna doživetja in prijetno vzdušje. Tako smo z otroki izdelovali okraske s katerimi smo si okrasili igralnice in skupno novoletno jelko. Veseli december ne bi bil vesel brez prepevanja in rajanja ob zvokih praznične glasbe s katero nas je obdaril župan Peter Misja s svojo harmoniko in Franci Stiplošek. Nežna pesem je zazvenela tudi ob obisku skupine Šani šeni. Obiskala pa sta nas tudi Nik in Lan Fajs . V čarobnem decembru smo bili tudi kuharsko razpoloženi. Pekli smo parkeljne in izdelovali čokoladne jelenčke ob pomoči slaščičarke Ide Kampuš. S skrivnostjo in z največjim veseljem  smo zelo neučakani čakali obisk dedka Mraza, ki je letos prišel v spremstvu  jelenčkov in s predstavo »Prihaja dedek Mraz«. S seboj je prinesel velik koš daril s katerimi je obdaril pogumne otroke.  Ogledali smo si tudi predstavo v šolski jedilnici »Prav posebno darilo«. Naše kuharice in kuharji so se potrudili in za nas pripravili slavnostno kosilo. Otroške pričeske sta spretno urejala frizerja Simona Plankar in David Humski. Naš skrivnostno, praznični december pa smo ponesli tudi starejšim varovancem doma upokojencev in ugotovili, da je najdragocenejše darilo prav tisto, ki se ne da kupiti, vendar ga lahko podaš le z ljubeznijo drug drugemu, s prijazno besedo, s stiskom roke in objemom.

 

Besedilo: Anica Kajba, dipl.vzg.

Foto: strokovne delavke vrtca

(Skupno 98 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost