Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

Otroci   so najraje v naravi, ker so  preprosto srečni, svobodni in ravno gozd je njihovo zatočišče. Gozd je  naše igrišče ter prostor za raziskovanje tako rekoč naša druga igralnica. V našem gozdu živijo tudi mali gozdni škrati in bi bili zelo veseli, če bi jim kdo postavil hišico, da bi ponoči mirno spali, ko bi opravili vse težke in zahtevne naloge. Nalog imajo zelo veliko in zato nimajo časa, da bi postavili hišice. Zato so za pomoč prosili ravno prijazne otroke, kateri bodo zagotovo jim pomagali. Tako je tudi bilo! Otrokom  je uspelo, saj so ob večkratnem prihajanju v gozd postopoma nabirali mah, pobirali, prenašali suhe veje in gradili škratovo domovanje. Gozdne hišice so različno nastajale na različnih lokacijah. V zameno pa se škrati vedno oddolžijo in tako se je  tudi zgodilo. Škrati so otroke  povabili v svoje hišice in jih seznanili z gozdnim bontonom. Otrokom je bilo zanimivo, da so tudi v gozdu pravila. Čeprav so potem ugotovili, da jih že poznajo in jih ob obisku gozda upoštevajo. Kljub temu se  seznanjanje s pravili in bontonom  ne konča ampak se utrjuje in nadaljuje še vso leto. Ob rednem prihajanju v gozd smo se marsikaj naučili, kako malo je potrebno, da so otroci srečni in da za izvajanje vzgojnih dejavnosti res ne potrebujemo samo igralnice, ampak nam narava ponuja mnogo, mnogo več. Gozd je kot pravljica, ki otroke čisto prevzame, jim prebudi vse čute in da možnost, da ga doživijo v vsej njegovi polnosti.

Poskrbite tudi vi, da skupaj z otrokom doživite pravljični gozd!

 

https://www.martazore.si/skratja-himna/

 

Besedilo: Anica Kajba

Fotografije: strokovne delavke vrtca

(Skupno 229 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost