Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

» Biti z naravo, jo gledati in se z njo pogovarjati je resnična sreča.«
       Lev Nikolajevič Tolstoj

 

Svetovni dan Zemlje praznujemo 22. aprila. Na ta dan se odvijajo dogodki za osveščanje glede varovanja okolja na Zemlji. Dogodek vsakoletno praznujejo v več kot 192 državah.

O svetovnem dnevu Zemlje smo se pogovarjali tudi v našem vrtcu, saj na ta dan želimo opozoriti na enkratnost in ranljivost našega planeta. Za naš planet skrbimo vse dni v letu z različnimi dejavnostmi. Preko igre otroke seznanjamo z na videz preprostimi stvarmi, vendar za ohranitev našega planeta zelo pomembnimi. Navajamo jih na ustrezno ravnanje z vodo, ločevanjem odpadkov, skrbjo za rastline in živali… Vključeni smo tudi v Mrežo gozdnih vrtec. Otroci se v naravi igrajo, ustvarjajo, učijo, zabavajo, razvijajo  svoje individualne sposobnosti in sposobnosti kot skupina kjer se krepi  socialna mreža. Negativna čustva in občutki se v naravi umaknejo ustvarjalnemu navdihu in sodelovanju. Zato je toliko bolj pomembno, da skrbimo na naš planet.

(Skupno 361 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost