Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

V DEŽELI PACKARIJ
V ponedeljek, 7. oktobra, se je pričenjal Teden otroka na temo »NAŠE PRAVICE«. V letošnjem letu obeležujemo 30 let od sprejetja Konvencije o otrokovih pravicah (20. novembra 1989 jo je sprejela Generalna skupščina Združenih narodov), zato so se v ZPM Slovenije odločili, da bodo ravno pravice otrok osrednja tema letošnjega Tedna otroka. Osredotočili smo se na igro, saj je otrokova primarna dejavnost in tako so otroci imeli možnost izbire. Otroci so ustvarjali z naravnimi plodovi, slikali s tempera barvami jesenske plodove po lastnem navdihu, oblikovali iz domačega plastelina, slanega testa, risali z voščenkami, okušali in se sladkali z domačim sadjem ob sadni stojnici. Skozi dejavnosti so otroci spoznavali, da lahko na različne načine ustvarjajo z jesenskimi plodovi in pridelki. Otrokom igra z jesenskimi pridelki ni bila le zabavna, temveč jih je spodbudila k izbiri, ustvarjalnosti in iznajdljivosti. Vse to se je dogajalo na terasi vrtca v Podčetrtku v popoldanskem času skupaj s starši. Kljub slabemu vremenu je bilo druženje barvito, ustvarjalno in vsi skupaj smo uživali.
Kaj pomeni Teden otroka na temo »Naše pravice« je Tone Pavček zapisal v pesmi; Pravica pravic je pravica živeti, biti otrok, za srečo rojen, tata in mamo ob sebi imeti in jim padati veselo v objem.

besedilo: Anica Kajba
fotografije: Barbara Guzej

(Skupno 88 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost