Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

Teden otroka je potekal  v mesecu oktobru in sicer od 1. 10. 2018 do 7. 10. 2018.
Skozi teden smo otrokom pripravili dejavnosti, ki so se povezovale z letošnjo tematiko, ta pa je bila »PROSTI ČAS«.

Teden otroka smo pričeli družabno, z druženjem otrok vseh oddelkov vrtca. Vrata igralnic so se odprla in otroci so prosto prehajali med njimi in se samoiniciativno vključevali v igro. V torek smo se otroci 1., 2., 3., 4., 5. in  6. oddelka udeležili jesenskega krosa na stadionu, otroci 7. oddelka so ta čas premagovali ovire skozi postavljen poligon, ki se je nahajal na atriju vrtca. Naslednji dan, smo se v popoldanskem času družili s starši in otroci, kjer smo na golf igrišču skupaj izdelovali čutno pot ter stavili šotore iz koruznice. Sledilo je druženje ob plesu z Jesensko vilo, okušanju kuhanega kostanja, sladkanju s sočnim jesenskim sadjem, pitju napitkov, a najbolj vztrajni in spretni so se družili ob trenju lešnikov in orehov. V četrtek  nas je obiskala ga. Alenka Černelč in nam  pripovedovala pravljici, ki ju je popestrila s spremstvom lutk. Teden otroka smo ponovno zaključili družabno in sicer, z igranjem družabnih iger, ki so jih otroci prinesli od doma. Najmlajši otroci so uživali ob igranju različnih bibarij in prstnih iger.

Besedilo: Sanja Kladnik in Katja Lipošek
Foto: Sanja Kladnik, Katja Lipošek,Urška Sovinc

(Skupno 241 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost