Tudi v našem vrtcu se zavedamo, da so otroci  najbolj ogroženi v prometu kot potniki v vozilih, kjer morajo biti zaradi varnosti vedno pripeti z varnostnim pasom ali pa ustrezno nameščeni v otroški varnostni sedež. Zato smo v prvem tednu meseca maja namenili več časa ustrezni uporabi  otroških varnostnih sedežev.  S pomočjo demo sedežev smo vadili ustrezno pripenjanje varnostnega pasu, ter si ogledali krajše filme na temo varnosti v prometu. V četrtek, 9. maja 2019, pa smo v popoldanskem času izvedli tudi zaključek projekta Pasavček, kjer so se lahko starši in stari starši preizkusili pri nameščanju otroških varnostnih sedežev. Policist Marko Krč jim je demonstriral pravilno namestitev otroškega varnostnega sedeža, ki mora biti v avtu pritrjen čvrsto in natančno po navodilih izdelovalca; otrok mora biti v njem tudi pripet, pas pa ustrezno zategnjen tako, da otrokovo telo ob morebitnem trku ne zaniha preveč. Za sodelovanje pri izvedbi projekta Pasavček se zahvaljujemo Javni agenciji RS za varnost prometa in policistu Marku Krču.

Ne pozabite : » Red je vedno pas pripet.«

foto: Urška Sovinc