Skoči na glavno vsebino
+386 3 818 33 20 - Vrtec Podčetrtek, Trška cesta 66, 3254 Podčetrtek os-podcetrtek@guest.arnes.si

V ponedeljek, 13.5.2019 nas je v 1.oddelku vrtca v Pristavi pri Mestinju obiskal zdravnik dr. Andrej Jazbec, ki se je prijazno odzval našemu povabilu v okviru projekta ‘Moje telo in zdravje’, ki ga v našem oddelku izvajamo že nekaj mesecev. Otroci so najprej opisali zgradbo in delovanje človeškega telesa, zdravo prehrano in skrb za zdravje, dr. Jazbec pa je njihovo znanje še dopolnil z nekaterimi podrobnostmi in zanimovostmi. S sabo je prinesel tudi svojo zdravniško torbo z nekaterimi instrumenti, ki so si jih otroci z velikim zanimanjem ogledali ter tudi preizkusili – poslušali so bitje srca, pljuča, si ogledali notranjost ušesa ter ustne votline, posebno zanimiv pa je bil mikroskop, s pomočjo katerega so si otroci podrobneje ogledali kapljico krvi. Dr. Jazbecu se za obisk lepo zahvaljujemo, saj nam je s svojim obiskom popestril dan ter otroke še dodatno motiviral da bodo še naprej skrbeli za svoje telo in s tem za zdravje, ki je naše največje bogastvo.

Foto: Violeta Ilić

(Skupno 687 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost